Ny entreprenør på beskærings opgaven

Forberedelserne til sæsonen 2016 er godt i gang, mange ting skal gøres inden d. 16 juni. Rastepladserne skal friskes op, kanoerne skal efterses og meget andet new balance 890. I den del af å-løbet, som hører under Ikast-Brande kommune (fra Arvad i øst, til Holtum Å i vest), er der igen i år kommet en ny entreprenør på opgave med beskæring af træer, buske og den generelle vedligehold af å-løbet. Denne opgave er særlig vigtig for os, da miljøet i åen er et afgørende succeskriterie for vores kunders oplevelse. Derfor vil vi opfordre alle kano sejlere til at give os en tilbagemelding, hvis man oplever væltede træer eller andre forhindringer på åen. Dette kan gøres på tlf. 75736001, mail: info@sk-kano.dk eller på Facebook. På forhånd tak.

Comments are closed.